Çfarë duhet të keni parasysh herën tjetër, para se të flirtoni

Life style

Çfarë duhet të keni parasysh herën tjetër, para se të flirtoni

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Flirtimi është thjesht një mënyrë e të ngushtuarit hapësirën fizike mes jush dhe personit tjetër, duke i lënë atij të kuptojë se ju doni t’i afroheni dhe ta ftoni atë të bëjë të njëjtën gjë.

-Buzëqeshni.

 Asgjë nuk është më flirtuese sesa një buzëqeshje qw mund tw fshehw shumwww gjwra. 

-Kontakti zgjatur me sy.

 Duke krijuar dhe mbajtur kontaktin me sy ju i tregoni mashkullit përballë jush se jeni e përqëndruar, me vetbesim dhe e interesuar në atë që ai po bën dhe thotë. Sytë tregojnë gjithçka.

-Bëni një kompliment të vogël. 

Nuk ka asnjë tregues më të qartë se ju jeni e interesuar nga ana romantike ndaj dikujt, sesa t’i bëni një kompliment (por pa e ekzagjeruar).

-Merrni timonin. 

Jepini bisedës drejtimin që doni ju. Nëse prisni që ai t’ju marrë në telefon jepini numrin tuaj, nëse doni ta merrni ju, jepini tuajin.

-Silluni me elegancë. 

Nëse ai nuk është i interesuar ose është tashmë në një lidhje, mbani pozicionin tuaj dhe thjesht pretendoni se ju nuk po flirtonit fare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat