Jeta seksuale/ 26 vjeçarja probleme me të dashurin: E vetmja herë që më puth me…!

Life style

Jeta seksuale/ 26 vjeçarja probleme me të dashurin: E vetmja herë që më puth me…!

Nga: B.S. Më: 5 gusht 2022 Në ora: 22:32
Foto ilustrim

Një 26 vjeçare ka rrëfyer problemet me të dashurin e saj, sa i përket intimitetit në lidhje.

Ajo tha se ai nuk është shumë pasionant në seks dhe nuk puth siç duhet.

Kështu e shqetësuar nga kjo gjë kërkoi këshilla nga psikologia e The Sun, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Në vend të një snoge të duhur, gjithçka që marr është një goditje e shpejtë në faqe.

E vetmja herë që më puth me entuziazëm në gojë është gjatë seksit.

Ne kemi qenë së bashku për katër vjet. Unë jam 26 dhe ai është 30.

Seksi me të është në rregull, por duket paksa si një punë e përditshme.

Dua pasion të vërtetë, siç kam pasur me të dashurit e kaluar.

Ne putheshim me orë të tëra dhe ishte kaq emocionuese.

I dashuri im nuk më bën kurrë komplimente.

Dua të më bëjë që të ndihem super seksi dhe tërheqëse – dhe puthjet e ‘gjysheve’ janë një kthim i tillë.

Përgjigja e psikologes: Duhet t'i thuash të dashurit tënd atë që po më thua.

Ndërsa ai tingëllon si një dashnor egoist, ai mund të jetë thjesht i paditur për atë që ju pëlqen.

Përputhshmëria nuk është gjithmonë e menjëhershme. Duket sikur ai ka ngecur në një rutinë seksuale që ka funksionuar për të në të kaluarën.

Nëse mund të jeni intim me dikë, nuk duhet të ndiheni të turpëruar t'i tregoni atij se çfarë ju pëlqen në shtrat.

Merrni drejtimin kur bëhet fjalë për puthjen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat