Ja sekreti i mosplakjes së grave!

Life style

Ja sekreti i mosplakjes së grave!

Më: 12 korrik 2017 Në ora: 20:54
Ilustrim

Duke pasur marrëdhënie seksuale të paktën një herë në javë, ka një gjë pozitive tek gratë!

Sipas studimit të fundit, të pasurit seks ngadalëson plakjen e grave.

Kjo mund të ketë efekt edhe nëse ato nuk ndjejnë kënaqësi gjatë intimitetit.

Duke qenë aktiv ‘’nën çarçafë’’ rrit gjatësinë e telomereve të grave thuhet në studim.

Si përfundim thuhet se marrëdhënia seksuale e të paktën një herë në javë, ngadalëson plakjen tek gratë, u jep jetëgjatësi dhe përmirësim të shëndetit të përgjithshëm.

Telomerët e grave zgjasin me dashuri të rregullt, pavarësisht nëse janë të kënaqur seksualisht në marrëdhëniet e tyre, shton hulumtimi.

Studiuesit besojnë se seksi mund të ngadalësojë plakjen në gratë duke zbutur stresin dhe duke rritur sistemin e tyre imunitar.

Ky hulumtim u bë në Universitetin California në San Francisco.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat