Momenti emocional, i porsalinduri s’do t’i largohet nënës - Bota Sot
Momenti emocional, i porsalinduri s’do t’i largohet nënës

Life style

Momenti emocional, i porsalinduri s’do t’i largohet nënës

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 15:28
Ilustrim

Shumë gra e kanë ëndërr të bëhen nëna dhe të kujdesen për familjen e tyre.

Kur gruaja mbetet shtatëzënë, është përgjegjësi e burrit të kujdeset për shëndetin e saj, dhe ta ndihmojë kur ajo ka nevojë.

Të qenurit shtatzënë i bën gratë shumë të ndijshme, kështu njerëzit duhet të jenë të kujdesshëm gjatë shtatzanisë së grave. Nuk është e lehtë të mbash beben për 9 muaj në bark.

Gjatë procesit të lindjes, gratë përjetojnë shumë dhimbje. Port ë mbash foshnjën për here të pare në duar, është padyshim një ndjenjë e veçantë.

Brenda Cohelho de Sousa, më datën 5 Prill lindin vajzën e saj në spitalin Santa Monica në Brazil, me metodën cezariane të lindjes, shkruan higherperspectives.com, përcjellë KlanKosova.

Në videon më poshtë, mund të shihni kontaktin e pare të saj me vajzen. Ajo çka ndodh vërtetë do të u’a shkrijë zemrën.

Kur Brenda fillojm ta mbajë beben e saj për herë të parë, ajo nuk u largua nga nëna e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test