Kjo është arsyeja e frikshme përse shumë vajza dhe gra po heqin dorë nga seksi - Bota Sot
Kjo është arsyeja e frikshme përse shumë vajza dhe gra po heqin dorë nga seksi

Life style

Kjo është arsyeja e frikshme përse shumë vajza dhe gra po heqin dorë nga seksi

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 22:51
Ilustrim

Kjo është arsyeja e frikshme përse shumë vajza dhe gra po heqin dorë nga seksi

Sipas një anketimi të publikuar në ‘’The Sun’’ është zbuluar se pothuaj 35% e femrave të moshës 28-58 vjeç, po heqin gjithmonë e më shumë dorë prej seksit.

Stresi është një ndër faktorët kryesorë përse femrat po i thonë “jo” marrëdhënieve seksuale. Mund t’i shkaktojë muskujve të vaginës, një gjendje shumë të dhimbshme që njihet ndryshe me emrin “vaginismus”.

Ndaj muskujt mblidhen dhe nëse tentoni penetrimin me dhunë, apo përdorni një lodër seksi, dhimbja do të jetë e tmerrshme. Gjithashtu, nëse pas kësaj ekperience vendosni tampon, duhet menjëherë të shkoni të vizitoheni tek gjinekologu, pasi dhimbja mund t’iu shkaktojë pasoja më të mëdha.

“Vaginismus” mund të shkëpusë komplet dëshirën seksuale tek femrat dhe ul besimin e saj në dhomën e gjumit! Nga ana tjetër, ul shancet për të mbetur shtatzënë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...