OBRM-PDUKM: Qeveria e LSDM-së për tre vite nuk bëri asgjë për qytetarët - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Qeveria e LSDM-së për tre vite nuk bëri asgjë për qytetarët

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Qeveria e LSDM-së për tre vite nuk bëri asgjë për qytetarët

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 11:34
OBRM-PDUKM

Nëpërmjet një njoftimi të partisë opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se “Zoran Zaevi dhe LSDM është sinonim për krim dhe korrupsion. Pushteti i LSDM-së për tre vite nuk bëri asgjë për qytetarët”.

“Epidemia e nepotizmit ishte një nga skandalet e para që e shkundi publikun, e që doli në në publik fytyra kriminale e këtij pushteti. Familjarë të afërt e të largët u punësuan në administratë publike, vetëm për shkak se janë familjarë me funksionarë shtetërore dhe partiakë”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se krimet kanë vazhduar edhe me Fondin për Inovacione, Rashkovskin me firmën italiane ‘Leonardo’.

Zaev, sipas OBRM-PDUKM-së, qeveris vetëm me krim dhe se qytetarët nuk panë asgjë pozitive në qeverisjen e LSDM-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...