23 tetori ditë pushimi për të gjithë qytetarët

Maqedonia

23 tetori ditë pushimi për të gjithë qytetarët

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

23 Tetori (e shtunë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

Kështu njoftojnë nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale. Më 23 tetor do të shënohet Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase.

“Ministria për Punë dhe Politikë Sociale njofton se në pajtim me Ligjin për festa në RMV, 23 tetori 2021 (e shtunë), Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase, është ditë pushimi për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. MPPS ua uron qytetarëve këtë ditë”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat