Shkup, 170 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Maqedonia

Shkup, 170 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 08:36
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar 170 shkelje të rregullave të trafikut.

Sipas njoftimit të MPB-së, 75 janë ëpr tejkalim të shpejtësisë, 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 21 gjoba iu shqiptuan vozitësve të motoçikletave.

Nga ky dikaster njoftojnë edhe për 6 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 6 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara dhe 6 të tjera për vozitës fillestar. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat