Sugareski: Mjete të reja për autostradën Kërçovë-Ohër - Bota Sot
Sugareski: Mjete të reja për autostradën Kërçovë-Ohër

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Sugareski: Mjete të reja për autostradën Kërçovë-Ohër

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 21:07
Goran Sugareski

Me kompaninë kineze Sinohidro, për momentin por vazhdojnë bisedimet përfundimtare për të intensifikuar ndërtimin e autostradës Kërçovë – Ohër, njoftoi ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski në një intervistë për “Kanal 5”.

“Pres që në fund të këtij muaji të paraqes në Qeveri dhe Kuvedn një aneks të ri të kontratës me të cilën do të lirohen 230 milionë euro dhe kështu do të intensifikohet ndërtimi. Me lirimin e fondeve që do të mund të ndajmë në artikuj të ndryshme, mund të vazhdohet ndërtimi dhe pagesa e kompanive që punojnë në ndërtimin e autostradës”, tha Sugareski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test