Tetovë, rikthet votimi në dy vendvotime që patën pengesa

Tetova

Tetovë, rikthet votimi në dy vendvotime që patën pengesa

Më: 8 maj 2024 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Dy vendvotime të cilët nuk ishin hapur në kohë në Tetovë, vendvotimi 20/85 në fshatin Bozovcë është kthyer në gjendje normale dhe votohet me aparatin për lexuesin e gishtave.

Ndërsa në votimin 19/77 që gjendet në shkollën fillore Liria votohet me UV llampë.

“Nga ora 11:00 ka filluar të rritet edhe numri i personave të cilët dalin të votojnë.

Numër të saktë se sa ka arritur numri i votuesve deri në orën 11:00 në Tetovë nga Komisioni komunal nuk ishin akoma gati, por ne kemi marrë disa kryetarë të komisioneve nëpër vendvotime të cilët thonë se votimi ka filluar që të rritet dhe dalja është më e madhe, ajo që mund të vërehet është se jo të gjithë qytetarët votojnë për president të shtetit”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat