Aktori i njohur: Unë fëmijët në Korrik nuk i çoj në shkollë - Bota Sot
Aktori i njohur: Unë fëmijët në Korrik nuk i çoj në shkollë

Mediale Vip

Aktori i njohur: Unë fëmijët në Korrik nuk i çoj në shkollë

Më: 24 janar 2019 Në ora: 00:15
Fatmir Spahiu

Ka dy javë që në Kosovë mësimdhënësit janë në grevë, derisa Qeveria po bën thirrje që të nis procesi mësimor.

Madje të gjitha orët që po humbin, sipas Qeverisë së Kosovës duhet të zëvëndësohen, derisa në anën tjetër, SBASHK-u e thotë të kundërtën.

Megjithatë në këtë kohë të rëndë për arsimin në vendin tonë, është aktori kosovar, Fatmir Spahiu ai që ka postuar një status mjaft qesharak.

“Une femijet ne Korrik nuk i qoj ne shkolle me dite qe cdo flete te librit ju behet “Gervish dhe fito””, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...