“Burg të përjetshëm”, Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën në çfarë gjendje ka arritur - Bota Sot
“Burg të përjetshëm”, Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën në çfarë gjendje ka arritur

Mediale Vip

“Burg të përjetshëm”, Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën në çfarë gjendje ka arritur

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi ka reaguar në lidhje me rastin e 16-vjeçares nga Drenasi i Kosovës që u përdhunua nga efektivi pasi shkoi që të denonconte një tjetër abuzim seksual të pedagogut.

Image

Nëpërmjet një postimi në “Instastory”, Nora shpreh indinjatën për këto fenomene, ndërsa krahason Kosovën e sotme me atë të epokës së luftës.

“Atëherë dhunonin serbët femrat shqiptare, ndërsa tani arsimtarët dhe policët tanë . Turp për Kosovën në çfarë niveli (gjendje) ka arritur!”, shkruan ajo në “Instastory”.

Image

“Pedofilat. Burg të përjetshëm”, shkruan këngëtarja në postimin e dytë, teksa po dëgjon lajmet në radio.

Ndërkohë efektivi i Drenasit ka përfunduar në pranga i akuzuar se kishte përdhunuar për një vit të renë duke e detyruar përmes shantazheve. Vajza madje kishte mbetur shtatzënë dhe ishte detyruar të abortonte.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...