Agnesa Vuthaj kujton momentin kur u shpall ‘Miss Kosova’ - Bota Sot
Agnesa Vuthaj kujton momentin kur u shpall ‘Miss Kosova’

Mediale Vip

Agnesa Vuthaj kujton momentin kur u shpall ‘Miss Kosova’

Më: 19 mars 2019 Në ora: 21:49
Agnesa Vuthaj

Agnesa Vuthaj nuk ka dyshim se është njëra nga femrat më të bukura shqiptare.

Në vitin 2003 ajo ishte shpallur “Miss Kosova”, epitet të cilin vazhdon të ruajë edhe sot.

E ftuar në emisionin “Rudina”, Agnesa kujton momentin e parë kur u shpall miss dhe ndjesinë që i krijoi.

“Në fakt kurora e parë që kam marë ishte ‘Miss Peja’, pasi vajzat në Pejë cilësohen më të bukura atëherë në ‘Miss Kosova’ isha më e sigurtë, e dija pak a shumë edhe si shkojnë konkurset e kisha pak më të lehtë. Ishte një transmetim televiziv, i drejtpërdrejtë kishte shumë vajza të bukura që merrnin pjesë sigurisht që edhe konkurrenca ishte e madhe”, u shpreh Vuthaj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...