Në ditën e lindjes së tij Ermal Meta i thotë “lamtumirë” muzikës - Bota Sot
Në ditën e lindjes së tij Ermal Meta i thotë “lamtumirë” muzikës

Mediale Vip

Në ditën e lindjes së tij Ermal Meta i thotë “lamtumirë” muzikës

Më: 23 prill 2019 Në ora: 16:31
Ermal Meta

Kantautori shqiptar Ermal Meta do të shkëputet muzika dhe do t’i japë vetes një pushim të gjatë 2-vjeçar.

Në ditën e ditëlindjes së tij, Ermali vendosi të thotë “lamtumirë” me koncertin përmbyllës të turit të tij prej tre vitesh, të mbajtur më datë 20 prill në Milano.

Kujtojmë se Ermal Meta u ngjit tre vite më parë në skenën e Sanremos me këngën “Odio le favole”, më pas me “Vietato Morire”, kënga e cila e bëri të famshëm edhe në Shqipëri. Vetëm një vit më vonë, ai do të rrëmbente vendin e parë të këtij festivali prestigjioz, me këngën “Non mi avette fatto niente”, në bashkëpunim me këngëtarin italian Fabrizio Moro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...