Vdes në moshën 74-vjeçare babai i aktorit, Dwayne Johnson - Bota Sot
Vdes në moshën 74-vjeçare babai i aktorit, Dwayne Johnson

Mediale Vip

Vdes në moshën 74-vjeçare babai i aktorit, Dwayne Johnson

Më: 16 janar 2020 Në ora: 10:46
Dwayne Johnson, “Soul Man” Johnsoni

Babai i aktorit dhe sportistit të njohur Dwayne Johnson, njëherësh ish- ylli i sportit “WWE”, “Soul Man” Johnsoni ka vdekur në moshën 75- vjeçare.

“WWE shpreh ngushëllimet e saj për familjen, miqtë dhe fansat e Johnsonit” , ka qenë ngushëllimi nga komuniteti i sportit “WWE”.

Shkaqet e vdekjes ende nuk janë bërë të ditura.

Kujtojmë që Soul Man karrierën e tij profesionale të mundjes e nisi në vitin 1964, me Aleancën Kombëtare të Mundjes, para se të bashkohej me “WWE”-në në vitin 1983.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat