Rrëfimi prekës i Lyrical Son: Zoti më shpëtoi gruan nga aborti, mjekët s’dhanë shpresë

Mediale Vip

Rrëfimi prekës i Lyrical Son: Zoti më shpëtoi gruan nga aborti, mjekët s’dhanë shpresë

Më: 23 prill 2020 Në ora: 07:48
Lyrical Son, Gresa dhe vajza

Reperi i njohur shqiptar Lyrical Son, ka ndarë një histori prekëse familjare, ku gruaja e saj ka patur probleme serioze gjatë shtatzanisë së dytë.

Teksa ndodhet në karantinë, me gruan dhe 2 vajzat, ai rrëfeu për “Ftesë pa 5”, se bashkëshortja e tij, Gresa, kishte pasur komplikacione gjatë shtatzënisë së dytë dhe mjekët i kishin thënë të abortonte.

“Gjithë doktorët ku shkuam për kontroll, na sugjeruan të abortonte, në kontrollin e fundit mjeku tha që kjo ishte punë e Zotit dhe jo e mjekësisë. Është mrekulli e Zotit që Erika sot është 1 vjeç e katër muaj”, sqaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat