Kim Kardashian ndihet e zemëruar dhe inatosur nga vdekja e George Floyd - Bota Sot
Kim Kardashian ndihet e zemëruar dhe inatosur nga vdekja e George Floyd

Mediale Vip

Kim Kardashian ndihet e zemëruar dhe inatosur nga vdekja e George Floyd

Më: 31 maj 2020 Në ora: 00:27
Kim Kardashian, George Floyd

Kim Kardashian ka pranuar se është zemëruar pas vdekjes tragjike të George Floyd.

Ylli i Keeping Up u bashkua me të afërmit e saj duke folur për vdekjen e tmerrshme të Floidit, duke shpjeguar.

‘Për vite me radhë, me çdo vrasje të tmerrshme të një burri, gruaje ose fëmije të pafajshëm, jam përpjekur gjithmonë të gjej fjalët e duhura për të shprehur ngushëllimet e mia dhe zemërim.

‘Por privilegji që më mundëson nga ngjyra e lëkurës sime më ka lënë shpesh të ndjehem sikur kjo nuk është një luftë që mund të ndikoj. Jo sot, jo më. ‘Si shumë nga ju, unë jam i zemëruar. Unë jam më shumë se i inatosur. Jam inatosur dhe jam e neveritur.

‘Jam e rraskapitur nga zemërthyerja që ndiej duke parë nënat, baballarët, motrat, vëllezërit dhe fëmijët duke vuajtur sepse i dashuri i tyre u vra ose u mbyll në mënyrë të padrejtë për shkak të ngjyrës’.

Floyd këtë javë vdiq pasi u arrestua, me pamjet që tregon një oficer policie, Derek Chauvin, duke e shkelur me gju në qafë për më shumë se tetë minuta, megjithëse ai thirri: “Unë nuk mund të marr frymë!” 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat