Këngëtari 29 vjeçar planifikon t’i blejë edhe tri shtëpi rreth pronës së tij 3.7 milionëshe

Mediale Vip

Këngëtari 29 vjeçar planifikon t’i blejë edhe tri shtëpi rreth pronës së tij 3.7 milionëshe

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 09:19
Ed Sheeran

Këngëtari 29-vjeçar, Ed Sheeran, pasuria e të cilit vlen 200 milionë funta, tashmë zotëron pesë shtëpi, por ka edhe më shumë që ai shpreson t’i blejë, shkruan “TheSun”.

Tre shtëpi me kopshte të mëdha janë në mes të pronës së tij, veçanërisht midis pronave të Ed dhe liqenit të tij idilik.

Sun Online bën të ditur se Ed ua ka bërë të ditur fqinjëve se do donte t’i blente nëse ata vendosin t’i shesin.

Një burim nga Suffolk shpjegoi: “Pronarët e shtëpive e dinë që Ed do t’u japë atyre çmimin më të mirë nëse dhe kur vendosin t’i shesin”.

“Shtëpitë janë në mes të tokës së Ed në rrugën kryesore, kështu që thjesht do të arrijë gjithçka, nëse ai mund të marrë në duart e tij të trija gjatë viteve të ardhshme”, shtoi ai.

Sheeranville është vetëm një nga pronat që zotëron Ed, me portofolin e tij gjithashtu duke përfshirë një shtëpi prej 20 milionë funta në Notting Hill në Londër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat