Lajm i mirë për fansat e La Casa de Papel

Mediale Vip

Lajm i mirë për fansat e La Casa de Papel

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 14:21
La Casa de Papel.

Nesër rikthehen seritë e fundit të serialit super të suksesshëm : La Casa de Papel.

Profesori (Álvaro Morte) është i përhumbur nga veprimet e tij dhe pasojat e tyre, ndërsa ekipi i tij i grabitjes dhe forcat speciale përgatiten për luftë të gjithanshme brenda Mintave Mbretërore të Spanjës. Në kartat e titullit dhe përshkrimi, Netflix po e quan sezonin 5 të Money Heist “Vëllimi 2” si fundi i grabitjes më të madhe në botë.

Netflix ka publikuar gjithashtu një mori imazhesh të reja nga sezoni 5 i Money Heist “Vëllimi 2”.

Pesë episodet e para të sezonit të 5-të u publikuan me 3 shtator të këtij viti, dhe më 3 dhjetor do të publikohen 5 episodet e fundit.

Alvaro Morte ose siç e njohim të gjithë Profesori tha se “Njerëzit nuk do të mund të shkojnë në shtrat pasi të shohin ndonjë nga këto episode”.

Prapa skenave, Álex Pina është krijuesi dhe drejtuesi i shfaqjes në Money Heist – dhe producent ekzekutiv së bashku me Jesús Colmenar dhe Cristina López Ferraz. Javier Gómez Santander është skenaristi kryesor në sezonin 5 të Money Heist.

Seriali Netflix është një prodhim i Vancouver Media të drejtuar nga Pina.

La Casa de Papel nuk pati sukses në Spanjë, por në Netflix shpërtheu duke thyer rekorde.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat