Ky është personazhi që mbijeton deri në fund të serialit ‘Kosem’ - Bota Sot
Ky është personazhi që mbijeton deri në fund të serialit ‘Kosem’

Mediale Vip

Ky është personazhi që mbijeton deri në fund të serialit ‘Kosem’

Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 08:34
Seriali Kozem

Seriali historik "Sulltanesha Kosem" ka fituar zemrat e publikut që në seritë e para, mirëpo përgjatë serive shumë personazhe kanë vdekur ose rolet janë ndërruar siç ndodhi me Anastasian dhe Kosemin, rolin e të cilës më vonë do e marrë Nurgul Yesilçay.

Por vetëm një personazh do mbijetojë deri në fund dhe ai është Haxhi Aga, shërbëtoi besnik i sulltaneshës Kosem.

Image

Ai do të jetë gjithashtu krah Kosemit edhe në sezonin e dytë kur rolin e saj e luan aktorja Nurgul Yesilçay.

Personazhi i “Haxhi Aga” luhet nga aktori turk Hakan Sahin, i bërë shumë i famshëm pikërisht prej këtij roli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test