Jay Z, rreperi më i pasur në botë - Bota Sot
Jay Z, rreperi më i pasur në botë

Mediale Vip

Jay Z, rreperi më i pasur në botë

Më: 6 mars 2018 Në ora: 11:18
Jay Z

Forbes ka publikuar listën, e cila rendit artistët më të pasur sipas saj.

I pari në listë është Jay-Z, si një ndër rreperët më të pasur në botë.

Bashkëshorti i divës së muzikës Beyonce, ka arritur të fitojë rreth 900 milionë dollarë këtë sezon, ndërsa i dyti është renditur Diddy është me 825 milionë.

Në vendin e tretë është Dr. Dre, me 770 milionë dollarë të shtuara në llogarinë e tij bankare.

Sipas vlerësimeve nga revista financiare amerikane, Jay-Z ka fituar gati 100 milion dollarë më shumë se viti 2017, por një gjë e tillë ka ardhur jo vetëm nga veprimtaria e tij në muzikë.

Vendi i katërt është i ndarë mes Eminem dhe Drake, të cilët kanë arritur shumën e njëjtë prej 100 milionë dollarësh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test