Djemtë e valltares së mirënjohur të Kosovës - Bota Sot
Djemtë e valltares së mirënjohur të Kosovës

Mediale Vip

E shtunë, 20 tetor 2018

Djemtë e valltares së mirënjohur të Kosovës

Nga: K.G. Më: 16 maj 2018 Në ora: 13:10
Ipari dhe Priami

E përkushtuar në punë, nuk ka kohë të marrë as frymë nga vëllimi i punëve, por asnjëherë dhe në asnjë rrethanë nuk i lë anash fëmijët e saj. Është valltarja  38-vjeçare Zymrije Grajçevci – Shyti, e cila është e ngjeshur me aktivitete të shumta sidomos në Ansamblin ‘Shota’. Megjithatë, Zymrija është edhe ngasëse e makinës, e cila shihet në foto me dy djemtë e saj simpatikë: Ipari dhe Priami.

Image

Ipari, Priami e Zymrija

Ndryshe është edhe si përfaqësuese kombëtare në Federatën Botërore të vallëzimit Fidaf. Me një fjalë, ka prëkraghjen e fuqishme edhe të bashkëshortit, Xhaviti. Synimi i saj ështëq ë djemtë Ipari dhe Priami të bëhen sportistë (futbollistë) dhe jo ta ndjekin rrugës e saj, si valltare. Zymrija siç merret vesh nga një burim i afërt i saj, nuk varet nga të ardhura e ansamblit Shota. “Është fat që Zymrija nuk varet nga të ardhurat që ka nga ansambli, se për aq sa paguhen artistët nuk arrin as jetë mesatare”, tha një burim i afërt i saj, që nuk do t’i përmendet emri.

“Zymrija e ka për zemër vallëzimin dhe është në gjendje të lë edhe shpirtin në këtë fushë”, tha më tej burimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test