Asgjë tjetër si speci i kuq: Studimi i fundit tregon 4 sëmundjet e rënda që ai lufton!

Mjekësi alternative

Asgjë tjetër si speci i kuq: Studimi i fundit tregon 4 sëmundjet e rënda që ai lufton!

Më: 4 mars 2022 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Një sugjerim së fumdmi ka habitur të gjithë. Bëhet fjalë për luftën kundër kancerit, që mund të luftohet me spec djegës.

Ky produkt ka shumë përfitime, dhe lufton kancerin, trajtimin e diabetit, eliminimin e goditjeve në tru dhe zvogëlimin e dhimbjeve të kyçeve.

Speci dje gës lehtëson shenjat e diabetit dhe mban insulinën në gj ak. Përmban “kapsaicinë”, e cila i reziston inflamacionit dhe oksidimit dhe kontribuon në parandalimin e sëmundjeve të kancerit.

“Ka psaicina”, që gjendet tek speci djegës, përmirëson shëndetin e zemrës.

Ai luan një rol të rëndësishëm në eliminimin e rrezikut të mpiksjes së gjakut dhe zvogëlimin e kolesterolit të dëmshëm në shtëpi.

Speci i kuq ndihmon në heqjen e gazrave dhe gazrave. Një ilaç natyral për humbjen e peshës sepse funksionon për të shtypur oreksin për periudha të gjata.

Speci i kuq është një perime anti-inflamatore. Specat djegës ndihmojnë në trajtimin e ftohjeve, gripit dhe dhimbjeve të fytit, për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të vitaminës C.

Vlen të përmendet se ka disa studime që kanë siguruar që rreth 500 mijë kinezë hanë ushqim pi. kant tre ose shtatë herë në javë dhe rezultatet zbuluan se ata jetojnë më gjatë. Edhe kanë 14% më pak gjasa të vdesin nga kanceri, zemra dhe frymëmarrja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat