Rrjedhin specifikat kyçe të OnePlus 9 dhe 9 Pro

Mobile

Rrjedhin specifikat kyçe të OnePlus 9 dhe 9 Pro

Më: 23 janar 2021 Në ora: 23:15
Foto ilustrim

Disa rendera dhe fotografi jozyrtare të OnePlus 9 dhe 9 Pro sugjerojnë se të dy modelet e telefonave do të vijnë me ekranet e mëdha me vrimën e njohur si punch hole.

Tani është mësuar se vrimat e shpimit në këtë çift të pajisjeve të shumëpërfolura do të jenë rreth 3.8 mm.

Ky informacion vjen nga një burim i besueshëm siç është Digital Chat Station, i cili gjithashtu zbuloi se OnePlus 9 Pro do të vijë me një ekran të lakuar me diagonalen prej 6.78 “QHD 120Hz ndërsa mbështet një rrjedhje të mëparshme që pretendonte se modeli standard 9 do të ketë një ekran të sheshtë 6.55” FullHD 120Hz.

Për më tepër, burimi i njëjtë thotë se OnePlus 9 dhe 9 Pro do të jenë 8 mm dhe 8.5 mm të trashë, përkatësisht, por asnjëri nuk do të peshojë më shumë se 200 gram.

Të dy telefonat do të kenë procesorë Snapdragon 888 SoC, bateri me 4500 mAh, të cilat ka të ngjarë të mbështesin mbushjen me tela 65W. Varianti Pro thuhet se përmban gjithashtu mbushës pa tel 45W.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat