Motorola zbulon modelin e ri të smartphone

Mobile

Motorola zbulon modelin e ri të smartphone

Më: 28 mars 2021 Në ora: 13:26
Motorola

Kompania e njohur e celularëve, Motorola e cila tani është pjesë e grupit Lenovo, ka prezantuar zyrtarisht modelin e saj të ri Moto G100, gjenerata e dhjetë e serisë G.

Ky model përmban çipin e ri Qualcomm Snapdragon 870. Kjo e bën Moto G100 telefonin e parë në seri që ka një procesor të tillë.

Moto G100 ka 8 GB ram dhe memorje të brendshme 128 GB, që mund të zgjerohet më tej përmes kartës së memories.

Ekrani 6.7 inch ka një rezolucion 6.7 inch. Në pjesën e pasme ka 4 kamera 64 megapsikel. Moto G100 ka një bateri 5000 mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 20Ë.

Ky telefon do të dalë në treg me një çmim prej 600 Euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat