Burri padit Apple sepse Apple ID e tij është bllokuar

Mobile

Burri padit Apple sepse Apple ID e tij është bllokuar

Më: 25 prill 2021 Në ora: 23:39
Foto ilustrim

Burri kishte bërë rreth 25,000 dollarë blerje duke përdorur llogarinë e tij Apple.

Një burrë po padit Apple në Kaliforni sepse ID e tij u bllokua papritur pa paralajmërim.

Kjo do të thotë që paditësi nuk mund të ketë më asnjë nga përmbajtjet që ka blerë. Sipas deklaratave të tij, ai përdori Apple ID-në e tij për të blerë mallra digjitalë me vlerë rreth 25,000 dollarë amerikanë, duke përfshirë filma, programe, zgjerime platformash dhe blerje në lojë.

Llogaria u bllokua dhe Apple nuk e ka kontaktuar burrin paraprakisht, sipas një raporti nga Apple Insider.

Avokati të cilin njeriu ka punësuar për të mbrojtur është ankuar se, sipas termave dhe kushteve, Apple mund të bllokojë llogaritë nëse ato janë të dyshimta. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat