Prezantohet iPhone 13 Pro dhe Pro Max nga Apple

Mobile

Prezantohet iPhone 13 Pro dhe Pro Max nga Apple

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

Dhe këtu vijnë versionet më të shtrenjta – iPhone 13 Pro dhe Pro Max – në 4 ngjyra të bukura (përfshirë krejt të re: blu të lehta). Çipi i ri A15 Bionic u instalua gjithashtu.

Ekrani i ri Super Retina XDR krijon një shkallë kuadri deri në 120 Hz. Kjo është adaptive, në varësi të asaj që kërkohet aktualisht. Versioni Pro do të jetë 6.1-inç, iPhone 13 Pro Max është 6.7-inç.

Të 3 kamera të përbëhen nga një ultra kamerë me kënd të gjerë, dhe një telefoto zoom lente.

Sistemi i ri fotografik duhet të mundësojë shkrepje makro me kamerën me kënd ultra të gjerë-deri më tani kamerat e smartphone-ve nuk kanë qenë në gjendje të bindin.

Të 3 kamerat marrin modalitetin e natës. Në përgjithësi, softueri është përmirësuar, por përpunimi HDR është përmirësuar.

Me stilet fotografike ju duhet të jeni në gjendje të redaktoni fotot tuaja sipas shijes tuaj. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat