Mësohet çmimi i Samsung Galaxy S21 FE

Mobile

Mësohet çmimi i Samsung Galaxy S21 FE

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Samsung do të prezantojë së shpejti modelin e ri në serinë Galaxy, Galaxy S21 FE. FE do të thotë “Fan Edition”.

Ky është zakonisht një degëzim paksa i rishikuar dhe me çmime tërheqëse të serisë aktuale.

Tani pak a shumë të gjitha detajet e celularit të ardhshëm si dhe çmimi i pritshëm kanë rrjedhur, siç mund të shihet nga një artikull në WinFuture.

Prandaj, zemra e celularit nuk duhet të jetë çipi Exynos i Samsung, por Snapdragon 888 nga Qualcomm.

Telefoni celular duhet të ketë një diagonale ekrani prej 6,41 inç (S21: 6,2 inç) me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele.

Siç është e zakonshme tani me Samsung, kamera selfie ndodhet në një vrimë në ekranin kryesor.

Pajisja e kamerës me 3 lente – kënd i gjerë me 12 megapikselë, telefoto me 8 megapikselë dhe zmadhimi optik 3x dhe kënd ultra i gjerë me 12 megapikselë.

Sipas artikullit, Samsung po planifikon çmimet e mëposhtme për Galaxy S21 FE:

749 euro për 6 GB / 128 GB
819 euro për 8 GB / 256 GB

Nëse specifikimet rezultojnë të vërteta, pajisjet janë kryesisht të njëjta me Galaxy S21. Vetëm kamerat duhet të pranojnë disa humbje të vogla. Kështu që ju duhet të hiqni dorë nga një stabilizues imazhi për regjistrime me kënd të gjerë dhe video në 8K.

Por, Samsung mund të rirregullojë çmimet për Galaxy S21 FE në minutën e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat