Si të zhbllokoni iPhone pa kod

Mobile

Si të zhbllokoni iPhone pa kod

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 09:21
Foto ilustrim

A e keni harruar ndonjëherë kodkalimin që sapo keni ndryshuar dhe keni ndier dëshpërim duke parë iPhone-in tuaj sepse jeni mbyllur jashtë? E megjithatë, ka disa truke për t’ju ndihmuar të ktheheni në rrugën e duhur.

Përdorni iTunes

Thjesht vendosni aplikacionin në Mac ose PC tuaj. Shkëputeni telefonin nga kompjuteri dhe fikeni. Vendoseni telefonin në modalitetin e rikuperimit dhe lidheni përsëri me kompjuterin. Gjeni iPhone në iTunes dhe zgjidhni Restore.

Përdorni Finder

Hapni Finder në Mac tuaj dhe lidheni atë me telefonin tuaj. Vendosni iPhone në modalitetin e rimëkëmbjes, zgjidhni Rivendosni, pranoni termat dhe kushtet.

Përdor Find My

Nga Mac-i juaj, shkoni te icloud.com dhe regjistrohuni. Hapni aplikacionin Find My, zgjidhni All Devices, Fshi iPhone, futni Apple ID tuaj për ta konfirmuar. Gati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat