Kështu duket smartphone Pixel 7 Pro i Google

Mobile

Kështu duket smartphone Pixel 7 Pro i Google

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 00:49
Foto ilustrim

Google po përgatitet për një ngjarje të madhe të planifikuar për 6 tetor ku do të prezantojë smartfonin Pixel 7 Pro dhe tani është publikuar një video që zbulon dizajnin e tij.

Videoja zbulon dizajnin e Pixel 7 Pro nga disa kënde dhe në të tre ngjyrat që do të jenë në dispozicion, të cilat tashmë janë konfirmuar zyrtarisht.

Këto janë ngjyrat Obsidian (e zezë/gri e errët), bora (e bardhë) dhe lajthi, e cila është më interesante.

Pak më herët u zbuluan specifikimet e modelit Pixel 7 Pro, i cili do të mundësohet nga një procesor Tensor G2 i çiftuar me 12 GB RAM dhe 128 ose 256 GB memorie të brendshme.

Do të ketë tre kamera në anën e pasme, ajo kryesore nga 50, ajo ultra e gjerë nga 12 dhe kamera telefoto nga 48 MP. Bëhet fjalë për sensorin e ri Samsung GM1. Për kujtesë, Pixel 6 Pro i vitit të kaluar ka një sensor Sony IMX586. Ka ende një kamerë selfie 11 MP në pjesën e përparme, megjithatë, është një sensor i ri Samsung 3J1 me fokus automatik.

Besohet se pajisja do të përdorë ekranin e famshëm 6.7 inç LTPO OLED me rezolucion QHD+ dhe frekuencë rifreskimi 120 Hz, dhe do të mundësohet nga një bateri 5000 mAh që do të mbështesë karikimin me tela 30 W dhe karikimin standard Qi wireless. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat