iPhone SE 4 bëhet me ekran edhe më të madh

Mobile

iPhone SE 4 bëhet me ekran edhe më të madh

Më: 13 tetor 2022 Në ora: 20:55
Foto ilustrim

Ndërprerja e modelit iPhone mini nënkuptonte që iPhone SE do të ishte i vetmi opsion për ata që dëshironin një iPhone më të vogël. Por duket se kjo do të ndryshojë.

Sipas raportimeve, Apple tashmë po planifikon të shtojë një ekran më të madh në iPhone SE. Kjo do të thotë gjithashtu se iPhone SE do të bëhet më i madh, sipas analistit Ross Young, dhe do të ketë një ekran prej 6.1 inç.

Megjithatë, iPhone SE 4 nuk do të ketë të njëjtën qasje si modelet premium të Apple. Ai do të mbajë panelin LCD dhe notën në krye të ekranit, gjë që do ta lejojë atë të mbetet një alternativë më e përballueshme për modelet më të shtrenjta të iPhone.

Tani për tani, nuk dihet nëse Apple planifikon të pajisë modelin e ardhshëm iPhone SE me mbështetjen e Face ID, dhe nëse kjo ndodh, ky sensor do të integrohet në prerjen e lartpërmendur.

Apple sigurisht që do të ofrojë verifikim biometrik, kështu që ka një shans të mirë që Face ID të zbatohet edhe në modelin e ardhshëm iPhone SE.

iPhone SE 4 pritet të lansohet në vitin 2024, kështu që Apple ka ende mjaft kohë për të përpunuar detajet dhe ndryshimet e mundshme që dëshiron të sjellë me modelin e ri. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat