Nga Berlini vijnë filxhanët e bërë me llum kafeje; Janë të bukur dhe të fortë

Ndryshe

Nga Berlini vijnë filxhanët e bërë me llum kafeje; Janë të bukur dhe të fortë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:03
Foto ilustrim

Një projekt i vitit 2015, ato u bënë realitet vetëm tani.

Mbetjet e kafesë gjithnjë e më tepër po përdoren për mënyra të ndryshme riciklimi.

Dhe më e veçanta është krijuar së fundi, nga dizajneri berlinez Julian Lechner i  cili ka krijuar një set filxhanësh dhe pjatash pikërisht me llumin e kafesë.

Ai ia ka dalë të përftojë një material të fortë dhe kompakt, rezistentë edhe në larjet në lavastovilje.

Përveçse ekologjike dhe të veçanta, ato përcjellin dhe ndjesinë e aromën e mirë të kafesë.

Një projekt i vitit 2015, ato u bënë realitet vetëm tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat