Pula e cila kushton deri në 500 euro

Ndryshe

Pula e cila kushton deri në 500 euro

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 16:04
Foto ilustrim

Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.

Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike”, thotë fermeri.

Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.

Reklamë
Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat