Prishtinasi largon kontejnerët nga vendi, për ta parkuar veturën

Ndryshe

Prishtinasi largon kontejnerët nga vendi, për ta parkuar veturën

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 08:15
Prishtinasi largon kontejnerët nga vendi, për ta parkuar veturën

Një rast i çuditshëm i parkimit të veturës ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë. Shoferi ka larguar kontejnerët e mbeturinave nga vendi i tyre dhe e ka futur veturën nën mbulojë.

Sipas fotografisë që po qarkullon në Facebook, shihet se shofer ka parkuar veturën e tij në vendin e kontejnerëve, derisa i ka larguar ata nga vendi i tyre dhe ajo pjesë e destinuar për kontejnerë i është bërë si garazh për veturën e tij.

Kjo sipas qytetarëve ka ndodhur në rrugën për Gërmi në Prishtinë.

Një veprim i tillë sipas Ligjit për rregullat e komunikacionit, mund të dënohet me 30 euro nga Policia e Kosovës.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat