Familja kthehet në makinë dhe gjen gjarprin piton të mbështjellë rreth pasqyrës

Ndryshe

Familja kthehet në makinë dhe gjen gjarprin piton të mbështjellë rreth pasqyrës

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 12:54
Gjarpri piton i mbështjellë rreth pasqyrës

Një familje, që po kthehej në makinën e saj pas një pikniku u tmerrua kur zbuluan një piton të mbështjellë rreth pasqyrës, brenda automjetit.

Gjarpri 1.3 metra ishte mbështjellë rreth pasqyrës.

Një person, i cili merret me gjarprinjtë, u dërgua për ta nxjerrë atë nga makina.

Pronari i makinës shpjegoi se familja kishte lënë një dritare të makinës pak të hapur përpara se të shkonte në një vend pikniku aty pranë. 

Ngjarja ka ndodhur në një park të Australisë.

 Në gjatësinë 1.5 m, pytoni është ndoshta një ‘i mitur’, duke pasur parasysh se këto specie në përgjithësi rriten midis 2-4 m në gjatësi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat