Gruaja martohet me lopën – “Më puthi e më ndoqi në dhomë, si burri im i ndjerë”

Ndryshe

Gruaja martohet me lopën – “Më puthi e më ndoqi në dhomë, si burri im i ndjerë”

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 00:23
Khim Hang

Hang i ka urdhëruar fëmijëve të kujdesen për “babanë” deri sa kafsha të ndërrojë jetë.

Disa pamje të çuditshme po qarkullojnë në mediat sociale në Kamboxhia, ku një grua e moshuar thotë se po jeton “e lumtur në martesë” me një lopë për të cilën beson se është rimishërim i bashkëshortit të saj të ndjerë.

Khim Hang, 74 vjeçe, e cila jeton në provincën veriore Kratie në Kamboxhia, thotë se u martua me lopën pasi ajo “e kishte puthur dhe e kishte ndjekur lart në dhomë”, siç kishte bërë më parë burri i saj i vdekur.

Ceremonia e marteses nuk tregohej në pamjet e publikuara por fshatarët që kishin marrë pjesë, dëshmonin se kishte ndodhur.

Hang shihet që drejton lopën për te shtëpia e saj një-katëshe.

Ajo më pas i bën asaj një banjë dhe i përgatit një krevat të rehatshëm, ashtu siç bënte më parë për bashkëshortin e saj Tol Khut, i cili ka vdekur një vit më parë.

Gruaja thotë se shpirti i burrit të saj erdhi te ajo kur lopa i lëpiu flokët, qafën, e më pas e puthi dhe e ndoqi lart në dhomë, dhe kjo mjaftonte që ajo të besonte se ishte mishërim i burrit të saj Khut.

Hang tha për agjencinë Reuters: “Besoj se kafsha është në fakt burri i sepse çfarëdo që ajo bën e bën në të njëjtën mënyrë që e bënte dhe ai kur ishte gjallë”.

Edhe i biri i Hang i beson pretendimet e nënës dhe ruan me vigjilencë që kafsha të mos largohet nga shtëpia pasi sipas tij, “e ndjen frymën e të atit brenda kafshës”.

Hang i ka urdhëruar fëmijëve të kujdesen për “babanë” deri sa kafsha të ndërrojë jetë.

Kjo nuk është hera e parë që një njeri martohet me një kafshë.

Një adoleshent nga një fshat bregdetar i Indonezisë ishte detyruar nga komuniteti të martohej me një lopë në vitin 2010.

Fshatarët organizuan ceremoninë e martesës së 18 vjeçarit Ngurah Alit me lopën pasi e kapën atë duke bërë seks me kafshën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat