Limon me peshë prej 2.4 kilogramë është rritur në një kopsht në Turqi

Ndryshe

Limon me peshë prej 2.4 kilogramë është rritur në një kopsht në Turqi

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 23:23
Limon me peshë prej 2.4 kilogramë është rritur në një kopsht në Turqi

Një limon me përmasa të mëdha është rritur në një kopsht në qytetin turk të Mersinit.

Huseyin Haskan, i cili shkoi për të punuar në një kopsht të limonit në rrethin Atayurt, ka gjetur një limon që peshonte dy kilogramë e 40 gramë.

Fqinjët e Haskanit, të cilët erdhën në shtëpi me limonin, nuk mund t’iu besonin syve me peshën që kishte fruti.

Haskan deklaroi se atë do ta shesë për një mijë lira (64 euro).

Ndryshe, limoni më i rëndë në botë peshonte 5,265 kilogramë dhe ishte rritur në Izrael. 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat