Izraeli nuk lejon asnjë turist të huaj… përveç Miss-eve

Ndryshe

Izraeli nuk lejon asnjë turist të huaj… përveç Miss-eve

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Vajzat që do të luftojnë për kurorën e Miss Universe kanë mbërritur në Izrael, me konkursin e bukurisë që do të mbahet normalisht, pavarësisht masave shtrënguese në kuadër të pandemisë, që nuk lejojnë asnjë turist të huaj që të hyjë në vend.

Bukuroshet nga 80 vende të botës do të qëndrojnë në Izrael deri më 13 dhjetor.

Kur edhe do të organizohet nata finale.

Miss-et u lejuan që të kalonin kufirin pa karantinë, por ministri i Shëndetësisë, Yoel Razvozov tha se duhet të testoheshin çdo 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat