63 vjeçari hyn në shkollën e vjetër për të marrë sendet që ia mori mësuesi 40 vjet më parë

Ndryshe

63 vjeçari hyn në shkollën e vjetër për të marrë sendet që ia mori mësuesi 40 vjet më parë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:33
Ai hyri tinëz në shkollën e mbyllur për pushime dimërore, së bashku me të dashurën e tij

Një ish-nxënës, tash 63 vjeçar, ka hyrë në shkollën e tij të vjetër në Japoninë veriore për të marrë senet e konfiskuara nga mësuesit e tij më shumë se 40 vjet më parë.

Ai hyri tinëz në shkollën e mbyllur për pushime dimërore, së bashku me të dashurën e tij 58 vjeçare. Ai shpresonte të gjente informacionin e kontaktit të mësuesit të tij në të dhënat e shkollës.

Çifti arriti të hynte në zyrën e stafit, por një punonjës në ambientet e lokalit dëgjoi çiftin duke folur me zë të lartë dhe thirri policinë për të raportuar rastin.

Oficerët mbërritën në vendngjarje dhe i arrestuan për shkelje të ligjit, sipas SoraNews24.

Dy ish-nxënësit thuhet se ishin të dehur në momentin e arrestimit. Shkolla ishte në Mikasa, në perëndim të qytetit fqinj të Iwamizwa, ku jeton çifti, shkruan DailyMail.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat