3 zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë në të njëjtën ditë

Ndryshe

3 zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë në të njëjtën ditë

Më: 23 mars 2022 Në ora: 17:34
“Jemi të lumtur që mirëpritëm këta të vegjël në botë”

Një stacion zjarrfikës në Virxhinia përjetoi ngjarje interesante kur tre zjarrfikës u bënë baba në të njëjtin spital brenda 24 orëve.

Qendra Mjekësore Rajonale Spotsylvania tha në një postim në Facebook se tre foshnja lindën brenda 24 orëve në objektin e këtij spitali dhe baballarët e tyre punojnë si zjarrfikës në bazën e ushtrisë Fort Belvoir.

“Jemi të lumtur që mirëpritëm këta të vegjël në botë”, thuhet në postim.

Baballarët, Kyle Dean, Kyle Frederick dhe Michael Irvine, thanë se kishin bërë shaka në javët para lindjes se si do të ishte nëse tre foshnjat do të përfundonin me një ditëlindje.

“Disa javë përpara se të ishim të gjithë së bashku në punë dhe të flisnim për këtë dhe se sa çmenduri do të ishte — u pamë në korridore dhe gjëra të tilla”, tha Dean për WJLA-TV.

Burrat thanë se ishin të befasuar këndshëm kur zbuluan se gratë e tyre ishin të gjitha në lindje në të njëjtën kohë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat