Bleu shtëpinë 1 euro në Itali/ Zbulohet pse e braktisi menjëherë 58-vjeçari

Ndryshe

Bleu shtëpinë 1 euro në Itali/ Zbulohet pse e braktisi menjëherë 58-vjeçari

Më: 2 prill 2022 Në ora: 22:25
58-vjeçari

Njoftimet se Italia po shet shtëpi me nga 1 euro tërhoqën vëmendjen e të gjithëve. Dhe nuk ishin të pakët ata që vërshuan t'i blinin me këtë çmim qesharak.

Një burrë i cili bleu një shtëpi të rrënuar në Itali për vetëm 1 euro, i duhej të braktiste projektin pasi nuk mund të gjente punëtorë për ta ndihmuar atë në rinovimin e shtëpisë.

Sipas mediave të huaja, për të “përfituar” shtëpinë i vetmi kusht ishte që blerësi të rinovonte shtëpinë brenda tre viteve që nga dita e blerjes. Por, kjo gjë siç duket ka qenë tepër e vështirë për 58-vjeçarin.

Mungesa e fuqisë punëtore ka goditur industrinë e ndërtimit të Italisë muajt e fundit, aq sa Danny, një kuzhinier që ka punuar për Fondacionin “Fifteen” të Jamie Oliver nuk mund të gjente askënd që ta ndihmonte të rinovonte shtëpinë e tij të ëndrrave.

Për këtë arsye ai u detyrua që t’ia shiste pronën një agjencie pronash duke i kthyer pagesën prej 1 euro.

Megjithatë, ai bleu një shtëpi tjetër të lirë, këtë herë për 8.000 euro, e cila kishte nevojë për më pak punë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat