Meteorologu po jepte parashikimin, i ndodhë e papritura kur prek ekranin

Ndryshe

Meteorologu po jepte parashikimin, i ndodhë e papritura kur prek ekranin

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 09:09
Greg Dutra

Sado që teknologjia të jetë gjithnjë në ndryshim, ajo ende mund të na shfaqet në kohë mjaft të çuditshme.

Madje, me sa duket, në televizion direkt.

Greg Dutra, një meteorolog në Çikago, po jepte parashikimin e mëngjesit të enjten kur mori një mësim befasues në pajisjet e studiove të transmetimit teknik.

Ashtu si çdo ditë tjetër në punë, Dutra po parashikonte motin kur papritmas ai preku ekranin dixhital duke shfaqur hartën e motit pas tij.

"Oh, e zhvendosa hartën ... nuk e dija se mund ta bëja këtë!. Kjo është një ditë e madhe!" tha Dutra ndërsa ishte drejtpërdrejt në transmetim, duke zmadhuar dhe zvogëluar hartën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat