Dy gjarpërinj, mamba të zinj, kapen në një shtëpi brenda dy ditësh

Ndryshe

Dy gjarpërinj, mamba të zinj, kapen në një shtëpi brenda dy ditësh

Më: 16 shtator 2022 Në ora: 16:31
Foto ilustrim

Policia dhe kapësit e zvarranikëve iu përgjigjen një shtëpie në Afrikën e Jugut dy herë në dy ditë, kur pronari i shtëpisë zbuloi gjarpërinjtë e zinj mamba brenda shtëpisë së tij.

Njësia e Reagimit në Afrikën e Jugut tha se zyrtarët iu përgjigjën një shtëpie në Emona ku banorët zbuluan një mamba helmuese të zezë pas arkës së qumështit që përdoret si stendë televizori në dhomën e tyre të ndenjes.

RUSA thirri gjurmuesin e gjarpërinjve Samantha Cumming në vendngjarje dhe ajo ishte në gjendje të kapte në mënyrë të sigurt gjarprin dhe ta zhvendoste në një park zvarranikësh.

U tha se oficerët u kthyen në shtëpi të mërkurën kur pronari i saj zbuloi një mambë të dytë të zezë që fshihej në një dhomë gjumi. Edhe gjarpri i dytë u kap teksa qëndronte në pjesën e pasme të një kabineti të gjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat