Djali nuk fton prindërit në dasmë, ata i shesin shtëpinë në formë hakmarrjeje

Ndryshe

Djali nuk fton prindërit në dasmë, ata i shesin shtëpinë në formë hakmarrjeje

Më: 12 shkurt 2023 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

Martesa e fëmijëve është një moment mjaft i gëzuar për prindërit. Por prindërit e një dhëndëri kanë pësuar një zhgënjim të madh, pasi djali i tyre i përjashtoi nga dasma.

Familja e të fejuarës mendoi se ata nuk ishin mjaftueshëm të mirë për të marrë pjesë.

Kuptohet që mamaja dhe babi u befasuan dhe babai i mërzitur planifikoi të shiste shtëpinë ku jeton djali. Ai dhe gruaja e tij ndanë historinë e tyre në rrjetet sociale ku kërkuan mendime se si të vepronin.

“Bazuar në atë që lexova, më huton pse ai do ta bënte këtë.”

Një tjetër sugjeroi: Me djalin tuaj ju sugjeroj të bëni një bisedë, shikoni pse është i gatshëm t’ju ndërpresë për një familje të re.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat