Gjuha e qenit të Arizonës cilësohet si më e gjata në botë nga Rekordet Guinness

Ndryshe

Gjuha e qenit të Arizonës cilësohet si më e gjata në botë nga Rekordet Guinness

Më: 23 shkurt 2023 Në ora: 09:13
Bisbee

Një qen nga Arizona, gjuha e të cilit është 9.4 cm më e gjatë se feçka e tij, u nderua me Rekordin Botëror Guinness për gjuhën më të gjatë të një qeni të gjallë.

Seteri 3-vjeçar anglez, i quajtur Bisbee, iu dha titulli pasi pronarët e tij, banorët e Tucson, Jay dhe Ericka Johnson, vendosën të matin gjuhën e qenit nga një veteriner.

Çifti adoptoi Bisbee si një qenush në një ankand bamirësie dhe shpejt vunë re gjuhën e tij jashtëzakonisht të gjatë.

Ai thjesht dukej vërtet joproporcional,” tha Ericka Johnson për GWR.

Ndërsa, Jay Johnson u shpreh se fillimisht nuk e shihte gjuhën e Bisbee-t si të pazakontë.

“Mendova se ishte relativisht normale, por ajo e mori përsipër të më vërtetonte se gaboja dhe matën gjuhën e tij dhe ja, ai ka një gjuhë të gjatë dhe të gjatë”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat