Shoferi italian aksidentohet me Ferrarin e tij 4.7 milionë dollarësh

Ndryshe

Shoferi italian aksidentohet me Ferrarin e tij 4.7 milionë dollarësh

Më: 29 tetor 2023 Në ora: 21:49
Ilustrim

Një shofer italian 60-vjeçar është përplasur me makinën e tij të rrallë Ferrari 275 GTB, kur doli nga një qendër tregtare në San Rocco al Porto, Itali.

Aksidenti ka ndodhur më 19 tetor në kushte rruge me lagështi, dhe siç raportohet shoferi shpëtoi pa lëndime serioze.

Sidoqoftë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Ferrarin e verdhë është ‘limited edition’ dhe ka një çmim prej 4.7 milionë dollarë.

Dëmtimi i veturës mund të shihet në panelin e përparmë djathtas, dhe duket se mungon një mbulesë e fenerit.

Nuk dihet për dëmet mekanike.

Ferrari 275 GTB është jashtëzakonisht i rrallë, ku më pak se 500 shembuj janë ndërtuar nga viti 1964 deri në vitin 1966.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat