Këto janë shtetet me përqindjen e njerëzve që besojnë në Zot

Ndryshe

Këto janë shtetet me përqindjen e njerëzve që besojnë në Zot

Më: 17 prill 2024 Në ora: 20:15
Foto ilustrim

Dhjetë shtetet e botës me përqindjen e njerëzve që besojnë në Zot ose një qenie supreme janë:

Indonezia me 93%, Turqia me 91%, Brazili me 84%, Afrika e Jugut me 83%, Meksika me 78%, SHBA me 70%, Argjentina me 62%, Rusia me 56%, India me 56% dhe Polonia me 51%.

Kështu thuhet në publikimin "% e njerëzve që besojnë në Zot ose një qenie supreme' nga faqja “World of Statistics”. 

Këto të dhëna janë publikuara nga faqja “World of Statistics” në platformën X, ku bëhet e ditur po ashtu pas shtetit të dhjetë, vijon Italia me 50%, Kanada 46%, Hungaria 29%, Australia 29%, Spanja 28%, Gjermania 27%, Anglia 25%, Belgjika 20%, France 19% dhe Suedia 18%, Koreja Jugore 18%, Kina 9% dhe Japonia 4%.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat