​Foshnja vendoset në kujdes intensiv pasi piu verë gabimisht në shishe

Ndryshe

​Foshnja vendoset në kujdes intensiv pasi piu verë gabimisht në shishe

Më: 30 prill 2024 Në ora: 21:17
Foto ilustrim

Djali katër muajsh u shtrua në njësinë e kujdesit intensiv të spitalit pediatrik Giovanni XXIII në Bari të martën pasi bie në koma etilike që dyshohet se ishte shkaktuar nga pirja e verës.

Kjo ndodhi pas një gabimi në përgatitjen e një shishe për bebe kur lënda alkoolike është përdorur gabimisht për të holluar qumështin pluhur.

Ka qenë nëna e foshnjës ajo që pasi ka kuptuar gabimin e ka shoqëruar në urgjencën e spitalit Perrino në Brindisi, ku foshnjës i është dhënë trajtimi urgjent, përfshirë pastrim stomaku dhe më pas është intubuar dhe transferuar në Bari.

Për rastin është njoftuar edhe prokuroria publike e Brindisit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat