Videoja e kësaj shtëpie “tronditi” rrjetin – nga jashtë duket si më e ngushta në botë, por brenda..

Ndryshe

Videoja e kësaj shtëpie “tronditi” rrjetin – nga jashtë duket si më e ngushta në botë, por brenda..

Më: 1 maj 2024 Në ora: 17:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Një video e një shtëpie të pazakontë, jashtëzakonisht të ngushtë në Francë është bërë virale në TikTok dhe është e vështirë të dallosh nëse është më e çuditshme nga jashtë apo nga brenda. Shumë pyesnin veten se si ishte e mundur që diçka të futej në një shtëpi si kjo dhe pretenduan se ishte një shaka.

Por opinionet e tyre ndryshuan shpejt pasi panë se si dukej shtëpia nga brenda.Shtëpia është rreth shtatë metra e lartë, 15 metra e gjatë dhe vetëm 1.3 metra e gjerë.

Është ndërtuar nga artisti Ervin Wurm dhe është hapur për publikun për herë të parë më 24 qershor të vitit 2022.

 

Është e qartë se shtëpia është e vogël, por ata që pajtohen me trendin gjithnjë e më popullor të jetesës në hapësira të vogla thonë se në përgjithësi ka gjithçka që ju nevojitet.

Shumë u habitën pasi panë ambientet e brendshme, por disave, siç thonë ata, nuk u pëlqen mënyra se si duket shtëpia nga jashtë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat