Ministri Krasniqi: Vdekja e poetit Podrimja – humbje e kombit - Bota Sot
Ministri Krasniqi: Vdekja e poetit Podrimja – humbje e kombit

Ngushëllime

Ministri Krasniqi: Vdekja e poetit Podrimja – humbje e kombit

Më: 21 korrik 2012 Në ora: 17:12

Ministri i kulturës, rinisë dhe sportit, Memli Krasniqi, ka vlerësuar se vdekja e poetit Ali Podrimja, është një humbje e madhe e gjithë kombit shqiptar, e padyshim edhe e gjithë komunitetit letrar dhe artistik në botë.

Mëtutje, zoti Krasniqi theksoi se poeti Ali Podrimja ishte “gjithmonë një motivim për mua” dhe se i shpreh ngushëllimet më të sinqerta për këtë humbje të madhe për të gjithë ne në Kosovë.

“Kujtimi për poetin Ali Podrimja do të jetë i përhershëm”, thuhet në fund të telegramit të ngushëllimit të ministrit të kulturës, rinisë dhe sportit, Memli Krasniqi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...